Odwrócona osmoza

Czysta woda do picia prosto z kranu i lepsze walory smakowe potraw to zasługa filtracji poprzez zastosowanie odwróconej osmozy.

ODWRÓCONA OSMOZA

Doskonałym wyborem do domowych zastosowań filtracji wody należy system z odwróconą osmozą. Spośród wszystkich dostępnych technologii używanych do uzdatniania wody w zastosowaniach domowych odwrócona osmoza gwarantuje najskuteczniejsze oczyszczenie wody. Stosując odwróconą osmozę (RO) usuwamy z wody zanieczyszczenia, wirusy i bakterie. Z przefiltrowanej wody podczas podgrzewania nie wytrąca się osad. Mamy czystą i wzbogaconą w cenne mikroelementy wodę.

Morion RO-101S

Zalety:

  • Jedyny filtr na rynku, który zamiast oddzielnego zbiornika zawiera wbudowany 5-litrowy zbiornik na przefiltrowaną wodę.
  • 3 filtry: mechaniczny (polipropylen), blok węglowy (z włóknem Aqualen i jonami aktywnego srebra) i membrana osmotyczna – skutecznie usunie z wody wszelkie szkodliwe zanieczyszczenia, aktywny chlor, siarczany, azotany, metale ciężkie, bakterie i wirusy i twardość wody. Filtracja do 0.01 mikrona.
  • 4 wkład mineralizator wzbogaca wodę w odpowiednią ilość minerałów takich jak magnez i wapń, nie powodując zwiększenia twardości wody i wytrącania się kamienia.
  • System pracuje przy niskim ciśnieniu wody w wodociągu, bez dodatkowej pompy elektrycznej
  • Z systemem Morion litr wody osmotycznej kosztuje do 10 gr.
Więcej informacji >>

Aquaphor RO-70S

Jeśli masz małą kuchnię to ten kompaktowy system odwróconej osmozy jest dla Ciebie. DWM-70S jest przeznaczony do wody z lokalnych ujęć i miejskich sieci wodociągowych bez widocznych zanieczyszczeń mechanicznych. System filtracji wody skutecznie eliminuje kamień i osad z wody. Brak kamienia w czajniku, wyjątkowy smak i aromat potraw oraz napojów – woda nadaje się do przygotowywania całkowicie bezpiecznych potraw dla dzieci, herbaty i aromatycznej kawy.

Więcej informacji >>

RO-31

System RO-31 jest to najbardziej kompaktowy system odwróconej osmozy. W tym systemie przefiltrowana woda trafia bezpośrednio do 2,5 litrowego dzbanka, a nie do zbiornika kumulacyjnego na wodę. Pozwala to na zaoszczędzenie miejsca w szafce kuchennej. Konstrukcja filtra pozwala na skuteczną pracę przy ciśnieniu od 1,5 do 6,5 atm. Dołączony do systemu mineralizator wzbogaca wodę w odpowiednie ilości minerałów.

Trzyosobowa rodzina na dobę wypija 9 l wody, woda butelkowana kosztuje średnio około 0,75zł/l. Z systemem RO-31 litr wody kosztuje jedynie 10 GROSZY!

Więcej informacji >>

PODSUMOWANIE

Dlaczego woda uzyskana w technologii odwróconej osmozy (RO) jest zdrowa ?

Technologia uzdatniania wody metodą odwróconej osmozy stała się dziś dostępna dla każdego. Pierwotnie była stosowana do celów pozyskania wody pitnej z wody morskiej na amerykańskich łodziach podwodnych. Wieloletnie badania wykazały, iż woda osmotyczna jest wskazana dla niemowląt i ludzi dbających o swoje zdrowie. Woda przefiltrowana poprzez odwróconą osmozę jest czystsza od deszczu w Amazonii, gdyż membrana osmotyczna filtruje do poziomu ultrafiltracji – 0,005 mikrona. Zatrzymuje 99% wszystkich zanieczyszczeń wody jak bakterie, wirusy, chlor, metale ciężkie, azotany, siarczany, cysty, wszelkie farmaceutyki rozpuszczone w wodzie w tym antybiotyki i hormony. Przefiltrowana woda poprzez odwróconą osmozę jest idealna do czajników i ekspresów do kawy poprawiając smak i zapach ulubionej kawy czy herbaty. Przygotowane potrawy na wodzie osmatycznej uzyskują lepszy smak, a urządzenia domowe będą wolne od kamienia. Odwróconą osmozę stosuje się także jako filtracja wody do odżywek dla dzieci i produktach leczniczych dla seniorów. Woda osmotyczna polecana jest także do profesjonalnego dbania o akwarium i podlewania roślin.